Módszertan
Milyen hozzáadott értéke lehet ennek, hasznos-e egyáltalán egy részletesen kidolgozott módszertan elsajátítása és alkalmazása vagy ez csupán idővesztegetés csupán és odafigyeléssel, megfelelő körültekintéssel és gondolkodásmóddal ez teljeskörűen pótolható? Nos, az AMBORE Consulting Kft. álláspontja az, hogy a megfelelő módszertan kiválasztása az egyik kulcsa a projekt sikerének. A megfelelő módszertan kiválasztása és alkalmazása garanciát tud nyújtani arra, hogy a tervezés és végrehajtás során minden lényeges lépés leképzésre kerüljön, egyetlen fontos szempont se maradhasson ki. A kiválasztott módszertan használata közös platformra helyezi a résztvevőket, közös fogalmi és gondolkodási keretet biztosít mindenki számára annak érdekében, hogy a projektben megfogalmazott célokat és feladatokat mindenki egységesen értse. Ezen túl a módszertan egy olyan közös nyelv, ami hatékonnyá teszi a kommunikációt, csökkenti a félreértések lehetőségét és a projekt megvalósítása során esetlegesen felmerülő nehézségek/problémák nagy részére működő megoldást kínál.
Az Egyesült Államok-beli PMI (Project Management Institute) a világ egyik első szervezete a projekt menedzsment módszereinek fejlesztésében, egységesítésében és kutatásában. A szervezet a világ 125 országából mintegy 200.000 tagot egyesít, akik reprezentálják az összes lényeges gazdasági és ipari ágazatot.
A PMI által kidolgozott projekt módszertan a projekt menedzsment valamennyi területét felölelő hatalmas, élő tudásbázis, amely elterjedtsége alapján világszerte egyfajta „kvázi-szabványnak” tekinthető. A PMI folyamatos kutatással és módszertanának folyamatos fejlesztésével naprakészségre törekszik és igazodik a világ állandóan változó kihívásaihoz. A módszertan részletes leírása PMBOK címen (Project Management Body of Knowledge) évente új kiadásban jelenik meg. A PMBOK a Project Management Institute védjegye és szellemi tulajdona.
A PRINCE (PRojects IN Controlled Enviroment) projektirányítási módszertant eredetileg a brit kormány informatikai központja fejlesztette ki az állami informatikai projektekben alkalmazandó ajánlásként. Az eredeti módszertan továbbfejlesztett változatának, a PRINCE2-nek a szellemi tulajdona továbbra is brit kormányhoz kötődik, azonban mára egy független szervezet végzi a PRINCE2 fejlesztését és a köré szerveződő tanácsadási, oktatási és tanúsítási szolgáltatásokat.
Amellett, hogy mára a PRINCE2 módszertant a brit államigazgatásban lényegében szabványként alkalmazzák, a nem állami felhasználások esetén is az egyik legelterjedtebb projektirányítási elméletté nőtte ki magát világszerte.
A PRINCE módszertan és a PRINCE2 logó a brit Office of Government Commerce védjegye és szellemi tulajdona.
A Scrum egy összetett (komplex) problémák megoldására kifejlesztett általános keretrendszer. A szoftverfejlesztés területén gyakran használják az agilis szoftverfejlesztés egyik fontos összetevőjeként, de ugyanúgy megtaláljuk szolgáltatások fejlesztésénél, szervezetek irányításánál, még iskolákban is. Nem kizárólag termékek létrehozására kitalált folyamat vagy technika, sokkal inkább egy olyan keretrendszer, melyen belül különböző folyamatokat és technikákat lehet alkalmazni. A Scrum láthatóvá teszi a termék menedzsmentjének és a fejlesztési gyakorlatainak relatív hatékonyságát, így elősegíti annak tökéletesítését.
A Scrum keretrendszer a Scrum Csapatokból, valamint a hozzájuk rendelt szerepekből, eseményekből, munkaanyagokból (artifacts) és szabályokból áll. A keretrendszeren belül minden egyes komponens meghatározott célt szolgál, és mindegyik alapvetően szükséges a Scrum sikeréhez és használatához. A Scrum szabályai kapcsolják össze az eseményeket, szerepköröket és a munkaanyagokat, meghatározva a köztük lévő viszonyokat és kölcsönhatásokat. A Scrum egyszerű, könnyen érthető ám igazi kihívás mesteri szintre fejleszteni.
A projekt céljainak és az elérendő eredmények biztosítása érdekében a projektek minőségének biztosítása elengedhetetlen része a tervezésnek és a végrehajtásnak egyaránt.
Minden projekt egyedi és összetett folyamatokra épül. A lebonyolításához szükséges erőforrások és tevékenységek tervezése, a célok pontos meghatározása, a folyamatok irányítása és az eredmények kiértékelése ezért mindig speciális, a projekt kivitelezésében érdekelt cég napi tevékenységétől eltérő feladatot jelent.
Előfordulhat, hogy egy egyszerűnek tűnő projekt sem éri el az eredetileg kitűzött célt, vagy túllépi az eredetileg tervezett költségkeretet, netán a határidők sérülnek, de az sem kizárt, hogy sikertelenül zárul egy projekt. Az ilyen kudarcok oka legtöbbször a tervezés hiányosságaiban, vagy hibáiban keresendő, vagy az erőforrások, a költségek, és a változások kezelésére, emellett a projekt szakszerű dokumentálására alkalmas módszertan alkalmazásának hiányára vezethető vissza.
Az AMBORE Consulting Kft. legfőbb célja, hogy az általunk képviselt módszerek bevezetésével az ön projektjeinek lebonyolítását hatékonnyá, a folyamatokat kontrollálhatóvá tegyük, a projekt céljait a kitűzött költség és időkereteken belül elérjük. Szolgáltatásunkat a projekt teljes időtartamára, valamennyi munkafolyamatra kínáljuk a célok kitűzésétől egészen a projekt eredményeinek értékeléséig.
Az AMBORE Consulting Kft. mindig az adott feladat jellegének és méreteinek megfelelően választja ki a projekthez delegált szakembert.
Fontosnak tartjuk, hogy a szakterületen megfelelő tapasztalattal rendelkező projektvezető már a projekt kezdetétől proaktívan, a kitűzött határidők betartatásával, és az erőforrások hatékony felhasználásával érje el a kitűzött célokat.
Ügyfeleink igényeitől függ, hogy az általunk delegált szakemberek csak a háttérből operatív jelleggel támogatják az adott projektet, vagy egyben ellátnak képviseleti feladatokat is a projekthez kapcsolódóan.
Szakembereink segítenek a projekt céljainak meghatározásában, a szükséges projekt csapat kialakításában, az erőforrások meghatározásában, a részfeladatok kiadásában és végrehajtásuk ellenőrzésében, illetve a projekt eredményeinek kiértékelésében.
„Manapság minden dolog bizonytalan, egy dolog biztos, a változás!”
Minden szervezet életében többször is előfordul olyan helyzet, amikor bizonyos változások beavatkozást igényelnek. Ilyen lehet például a mennyiségi növekedés miatti minőségi változások lekezelése.
Az üzletviteli tanácsadás az ügyfél folyamatainak, tevékenységeinek átvilágítását, megismerését, ezt követő elemzését, valamint átalakítását, optimalizálását jelenti.
A működésez szükséges folyamatok felülvizsgálata, javítása, illetve frissítése, valamint a folyamatokra épülő szervezeti és irányítási szerkezetek megteremtése nagyban segítheti a fellépő helyzet hatékony kezelését, valamint negatív kihatásának és kockázatának csökkentését.
A fejlődési lehetőségek és a további növekedés támogatása, valamint a piacképesség fenntartása a cél.